Про все, що турбує дитину

Пізнай своє Я
 
 Про…
 ….доброту

 • Приязно стався до людей, які тебе оточують. Будь доброзичливим!
 • Намагайся відкрито, чесно висловлювати свої думки.
 • Своєчасно і безкорисливо допомагай іншому. Умій поділитися з іншими тим, чим можеш.
 • Кожному буде приємно, якщо ти будеш уважним, люб’язним, тактовним до нього.
 • Розвивай у собі співчуття, терпимість до інших. Бажай активно допомагати іншим людям.
 • Намагайся протистояти несправедливості, жорстокості, злу.
 • Критично ставитися до недоліків у навколишньому житті; поведінці товаришів, інших людей; житті класу, школи.
 • Будь вимогливим до себе та інших!

 

  …перші почуття
 • Перші почуття створюють простір, з якого будь-яку хвилину миттєво можна потрапити у «велике кохання». А кохання потрібно не  лише тим, хто кохає один одного, а потрібно Життю. Це основа людського буття, те, з чого виникає Світ.
 Перші почуття можуть з’явитися несподівано. Ще вчора ти просто товаришував, а сьогодні відчуваєш щось дивне у середині свого  тіла: тепло, ніжність, сором’язливість. Ти почав червоніти, уникати зустрічі з приємною для тебе людиною. Чомусь зовсім не  слухаються  руки, хочеться простягнути вперед, а вони «розлітаються» у різні боки. Це у тебе проросли перші зернятка кохання, які  дуже хочуть щоб ти допоміг їм зміцніти і вирости красивими та здоровими.
 • А чи цікаво тобі дізнатися, чим відрізняється перше кохання від наступних? Перше кохання залишає глибокий слід і суттєво впливає  на твоє подальше життя. Як і все перше: перша бійка, перше кохання, перша похвала, перший учитель, перша двійка, перша п’ятірка.  Однак кохання – чи перше, чи останнє – особливе, бо його ніколи не було і більше не буде.
 Не в першості самій справа, а втому, яка людина у момент зустрічі з коханням - наскільки відкрита чи закрита, зріла чи незахищена,  розвинена чи ні. Це перші почуття схожі на хворобу, бо потрапляють на відкриту душу, недосвідчене тіло. У тебе ще немає імунітету  проти них, окрім вроджених захисних механізмів: егоїзму, здатності переключати увагу, забувати.
 • Що робити, якщо ти «захворів»? Нічого особливого – відкрито жити:
 o думати (про щось приємне або корисне);
 o спілкуватися (знайти нових друзів, нові інтереси);
 o не втрачати час просто так;
 o не робити дурниць, тобто нерозумних вчинків;
 o не вимагати неможливого;
 o не докоряти нікому.

 
  …. «гидке каченя»
 • З’являлися коли-небудь у твоїй маленькій голівці думки, що ти «гидке каченя»? Якщо так, то давай спробуємо розібратися з цим  разом. Ти, звичайно, читав казку Г.-Х. Андерсена «Гидке каченя»і знаєш, що кінець казки приємний. Але зараз ти ніяк не хочеш  просто змиритися і чекати доки «гидке каченя» стане «приємним лебедем».
 • Думаю, що потрібно звернути увагу на деякі важливі моменти.
 o Насамперед стеж за своєю зовнішністю. Охайний вигляд, зачіска, чистий одяг завжди привернуть увагу і дітей, і дорослих.
 o По-друге, проявляй себе як ерудована, обізнана, цікава дитина. З тобою буде приємно спілкуватися.
 o По-третє, використовуй жарти, частіше посміхайся – це допоможе стати тобі «душею компанії», з тобою залюбки будуть проводити свій вільний час друзі.
 o І останнє, дуже особисте, - спробуй зрозуміти самого себе, відкинь ревнощі, заздрощі, егоїзм, агресивність. А тепер подивись на  себе: ти – інший, ти змінився, ти – не «гидке качення».
 • Якщо ти сам зміниш думку про себе, то і всі, з ким ти живеш і товаришуєш, теж змінять її.

 

 …те, чи варто завжди казати правду
 • Ні в якому разі мені б не хотілося радити тобі щось погане. Наприклад, обманювати, казати неправду. Та все ж таки настає період у  житті, коли ти запитуєш себе: а чи завжди потрібно бути чесним? Гадаю, що так. І ніколи, за жодних обставин не відступай від цього  правила.
 • Ти отримав погану оцінку в школі, розбив м’ячем вікно сусідки, розмалював у кімнаті шпалери. Як про це сказати мамі, коли вона і  так погано себе почуває? А тато пізно приходить з роботи. Можна зачекати. І коли мама одужує, а в батька буде вихідний, скажи  правду про все, що сталося. Поясни також, чому не сказав одразу.
 • Та якщо ти не зізнаєшся про витівки, бо хвилюєшся, що не подарують велосипед чи ляльку, то чиниш погано. Батьки та друзі  завжди зрозуміють тебе і допоможуть. Вони вислухають, порадять.
 • Чесність – це риса, яка допоможе тобі знайти друзів. Тобі будуть довіряти таємниці. Тебе проситимуть вирішити суперечку. Тож  перш ніж казати неправду, поміркуй, що для тебе, важливіше: друзі чи самотність.

 
   … диво-речі, які перемагають гнів
 • Ти вже знаєш, «як приймати» гнів у себе в «гостях». Але гостей завжди хочеться чимось здивувати. Давай скористаємося диво-  речами:
 o чашка – у неї можна покричати у хвилину гніву;
 o миска з водою – в неї можна з силою шпурляти гумові іграшки;
 o аркуші паперу (або старі газети) – їх можна м’яти і з силою кидати у мішень на стіні;
 o олівці – ними можна намалювати неприємну ситуацію, а потім заштрихувати її зображення;
 o пластилін – з нього можна зліпити фігуру того, хто тебе образив, а потім зімяти знову у шматочок пластиліну або ж виліпити щось  інше – приємне.
 • Гості дуже люблять ігри та розваги, тому можеш запропонувати своєму гніву швидко побігати чи голосно заспівати пісню. А гра ось  така: візьми м’ячик чи клубок, підкинь і злови, при цьому промовляй назви квітів, овочів: «Я – кульбаба, я – диня, я – огірок…».  Думаю, що твій гнів буде задоволений такою «гостиною».
 
  … те, як жити за законами краси та гармонії
 • Ще змалечку ти відчуваєш будь-які негаразди у своєму житті, у житті батьків, друзів. Ти «кривиш» носика, якщо тобі щось не до  вподоби (одяг, їжа, книжка, мультик). А іноді трапляються ситуації, коли ти почуваєш себе «не у своїй тарілці», тобто дискомфортно.  Знаю, що це дуже неприємно.
 • Тому хочу розповісти собі, як жити за законами краси та гармонії.
 o Намагайся вести здоровий спосіб життя, бути веселим і бадьорим.
 o Тобі допоможе у цьому витримка та, як не дивно, почуття гумору.
 o Спробуй зрозуміти сенс людського життя і свого існування на Землі.
 o Будь відповідальним за свої слова та вчинки.
 o Ніколи не поступайся своєю совістю
 o Упевнено володій ключами свого щастя; наділяй своїм оптимізмом друзів та рідних, і вони також будуть щасливими.
 o Не бійся труднощів – ти готовий до будь-яких життєвих випробувань.
 • Саме так ти здійсниш усі свої мрії і долетиш до Зірки, яскравої та неповторної, яка своїм сяйвом зігріває життя, дарує радість і добро  тобі, твоїм друзям, рідним!